Koupíte u Číňanů díly a složíte si pájecí stanici za cca 1/5 originálu. Hroty Hakko T12 sice nejsou zrovna výkřik posledních poznatků vědy ale svoji práci zastanou lépe než pájecí stanice ve vyšší cenové hladině. Výhodou je umístění topného tělesa a čidla dosažené teploty přímo uvnitř hrotu. Vše tak pracuje velmi efektivně a hlavně rychle. Poté co Vám Česká pošta doručí po 14 dnech to, co z Číny cestuje týden, můžete se dát do skládání.

Senzor teploty je umístěn přímo v hrotu. Jediné co na ručce musíte zapojit je senzor polohy. Tedy pokud chcete využívat funkce stanby a sleep. Senzor teploty se může umístit do krabičky nebo do ručky ale jedná se pouze o snímání teploty v místě senzoru.
Na závěr bych si dovolil toto řešení vychválit do nebe. Hrot je nahřátý za pár sekund, standby funguje – hrot spadne na zvolenou teplotu a z této se na pracovní teplotu dostane během sekundy (v mém případě z 200 na 295 za 2 s) a co je naprosto úžasné – možnost pájedlo uspat po zvolené době nečinnosti. Sice zde svítí display ale pro sklerotika jako já je i to občas málo.
Pro ty, kteří tápou při výběru komponent, uvádím odkazy na jednotlivé díly. Lze samozřejmě použít i levnější komponenty. Dost se dá ušetřit na ručce. Otázkou je, zda to s tím nebude při skládání více práce a při samotném používání více vztekání. Deska zdroje se musela lehce oříznout aby pásla do krabičky. Musel jsem z krabičky odříznout připravené vystupující místa na šroubky aby nepřekážely chladiči zdroje a krabička šla dobře uzavřít. Také zde nejsou žádné otvory na uchycení. V boku desky jsou prolisy tak jsem do těchto míst vlepil do krabičky kousky bužírky proti posunu. Ručka má kontakty z nějakého poniklovaného materiálu, je dobré si kontakt vyndat pokud to jde nebo pájet velice opatrně. Materiál, ve kterém jsou kontakty zasazeny, má velmi nízkou teplotu tání.
Kontrolér $21.60
Krabička $11.78
Zdroj $12.52
Ručka $14.90
Držák na ručku $6.45

celkem $67.25
Samotné hroty si každý vybere dle potřeb. Osobně preferuji T12-BCF2 a T12-BCF3.

Našel jsem, pro mne nové, informace o hrotu T-12:

K ohřevu pájecího hrotu se užívá vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění, jež indukuje vířivé proudy přímo v kovovém tělísku letovacího hrotu. Tato technologie dovoluje použití vyměnitelných hrotů dle aktuálních potřeb a zároveň eliminuje tepelný most, který způsobuje problémy s přenosem výkonu a regulací teploty u klasických mikropájek s odporovou topnou spirálou a výměnnými hroty. Při prudkém ochlazení hrotu je proto okamžitě k dispozici plný výkon pájedla a je dosahováno nesrovnatelně lepší teplotní stability hrotu během pájecího procesu. Teplotní stabilita pájecí soupravy s vf ohřevem činí ±1°C bez zatížení. Teplota hrotové pájky je řízena plně digitálně v rozsahu 150 ~ 450°C a aktuální teplota je zobrazena na OLED displeji. Výkon mikropájky je 72W a zajistí extrémně rychlý ohřev na pracovní teplotu ihned po zapnutí. Výměnné hroty pokrývají celou škálu aplikací, odpovídající vysokému poskytovanému výkonu.