Senzor teploty hrotu je umístěn přímo v hrotu. Jediné co na ručce musíte zapojit je senzor polohy. Tedy pokud chcete využívat funkce standby a sleep. Senzor teploty se může umístit do krabičky nebo do ručky ale jedná se pouze o snímání teploty v místě senzoru.
Na závěr bych si dovolil toto řešení vychválit do nebe. Hrot je nahřátý za pár sekund (cca 10 s), standby funguje – hrot spadne na zvolenou teplotu a z této se na pracovní teplotu dostane během sekundy (v mém případě z 200 na 295 za 2 s) a co je naprosto úžasné – možnost pájedlo uspat po zvolené době nečinnosti. Sice zde svítí display ale pro sklerotika jako já je i to občas málo.
Pro ostatní, kteří tápou při výběru komponent, uvádím odkazy na jednotlivé díly. Deska zdroje se musela lehce oříznout aby pásla do krabičky. Také zde nejsou žádné otvory na uchycení. V boku desky jsou prolisy tak jsem do těchto míst vlepil do krabičky kousky bužírky proti posunu. Ručka má kontakty z nějakého poniklovaného materiálu, je dobré si kontakt vyndat pokud to jde nebo pájet velice opatrně. Materiál, ve kterém jsou kontakty zasazeny, má velmi nízkou teplotu tání.
Kontrolér
Krabička
Zdroj
Ručka
Držák na ručku
Samotné hroty si každý vybere dle potřeb. Osobně preferuji T12-BCF2 a T12-BCF3.

Našel jsem, pro mne nové, informace o hrotu T-12:

K ohřevu pájecího hrotu se užívá vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění, jež indukuje vířivé proudy přímo v kovovém tělísku letovacího hrotu. Tato technologie dovoluje použití vyměnitelných hrotů dle aktuálních potřeb a zároveň eliminuje tepelný most, který způsobuje problémy s přenosem výkonu a regulací teploty u klasických mikropájek s odporovou topnou spirálou a výměnnými hroty. Při prudkém ochlazení hrotu je proto okamžitě k dispozici plný výkon pájedla a je dosahováno nesrovnatelně lepší teplotní stability hrotu během pájecího procesu. Teplotní stabilita pájecí soupravy s vf ohřevem činí ±1°C bez zatížení. Teplota hrotové pájky je řízena plně digitálně v rozsahu 150 ~ 450°C a aktuální teplota je zobrazena na OLED displeji. Výkon mikropájky je 72W a zajistí extrémně rychlý ohřev na pracovní teplotu ihned po zapnutí. Výměnné hroty pokrývají celou škálu aplikací, odpovídající vysokému poskytovanému výkonu. Tělo pájecí stanice je vyrobeno z hliníkových profilů. Váha samostatné stanice činí jenom 390g. Tato pájecí stanice je kompatibilní s širokou nabídkou indukčních pájecích hrotů řady T12 Hakko.

Více zde: http://m.l-i.cz/products/stolni-hrotova-mikropajkova-stanice-aiyima-t12-s-indukcnim-ohrevem-hrotu/?fbclid=IwAR3T1egHRmupywz84OJQiVgUwhxeHG719tpCfQsuUgtrtfT_QTbcDKx-4Co